Oprzyrządowanie
i automatyzacja

zintegrowane rozwiązania

Automatyzacja procesów produkcyjnych, w tym przepływu materiałów i informacji, umożliwia olbrzymie oszczędności, a tym samym osiągnięcie przewagi konkurencyjnej w produkcji.  LAEIS, wiodący dostawca maszyn i instalacji przemysłowych na świecie, oferuje od 25 lat rozwiązania automatyzacyjne dla przemysłu materiałów ogniotrwałych i innych obszarów zastosowania pras hydraulicznych.

Dzięki współpracy z wykwalifikowanymi dostawcami jesteśmy kompetentnym partnerem w zakresie zintegrowanych rozwiązań automatyzacyjnych. Oferujemy indywidualne opracowanie oraz wdrożenie systemu oprzyrządowania i automatyzacji zgodnie z najnowocześniejszą technologią i wymaganiami klienta, na podstawie zoptymalizowanych pod względem ekonomicznym i technicznym projektów.

Centralnym punktem naszych systemów odbioru i automatyzacji są umiejscowione bezpośrednio przy prasie systemy chwytaków do odbierania produktów formowanych (próżniowe lub mechaniczne systemy chwytania zazwyczaj powiązane są z robotami liniowymi lub portalowymi), występujące również w bardziej złożonych rozwiązaniach konstrukcyjnych,  np. w formie chwytaka obrotowego). Współpracują z nimi systemy umieszczone poza prasą, np. do załadunku wózków piecowych,  są w większości projektowane na bazie swobodnie programowalnych robotów przegubowych wyposażonych w specjalistyczne systemy chwytania wyrobów. Do tych systemów należą również urządzenia pakujące i paletyzujące w różnych wariantach wykonania z systemami etykietowania lub innym niezbędnym oprzyrządowaniem.

Aby zagwarantować optymalną wydajność systemów odbioru i podawania kształtek  korzystamy z zaawansowanych robotów przemysłowych, inteligentnych systemów chwytania wyrobów, specjalnie zaprojektowanych urządzeń peryferyjnych, ergonomicznego oprogramowania do interaktywnego graficznego programowania w trybie off-line, oraz innowacyjnych systemów sterowania automatyzacją.

Potrzebujesz więcej?

Pełną listę oferowanych przez nas produktów znajdziesz pod adresem:
Laeis

Jeśli masz pytania, zadzwoń: (+48) 22 832-31-77